درباره دانشکده اقتصاد و توسعه کشاورزی

دانشکده اقتصاد و توسعه کشاورزی یکی از چهار دانشکده پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران مستقر در استان البرز، شهرستان کرج می‌باشد. این دانشکده پس از اتخاذ سیاست تغییر و تحول در ساختار دانشگاه تهران به منظور توسعه و گسترش رشته‌های دانشگاهی در سال ۱۳۸۴ تأسیس شد. اگر چه این دانشکده در سال ۱۳۸۴ تأسیس شده است، اما گروه آموزشی اقتصاد کشاورزی و گروه آموزشی ترویج و آموزش کشاورزی از سابقه‌ای دیرینه برخوردار بوده و از دهه ۱۳۴۰ با جذب و پذیرش دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی فعالیت دارند. همزمان با ایجاد دانشکده اقتصاد و توسعه کشاورزی گروه جدیدی به نام گروه مدیریت و توسعه کشاورزی نیز تاسیس شد که در مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) دانشجو می‌پذیرد.

این دانشکده از امکانات فیزیکی مناسبی برخوردار بوده و ساختمان جدید آن در سال ۱۳۹۰ به بهره‌برداری رسیده است. این ساختمان دارای کلاسهای آموزشی مجهز به امکانات جدید سمعی و بصری، امکان برگزاری ویدیوکنفرانس، کتابخانه تخصصی مرکزی، سایت رایانه، تالار اجتماعات، سالن‌های دفاع، اتاق‌های اختصاصی برای تحقیق و پژوهش دانشجویان تحصیلات تکمیلی و سایر امکانات لازم با مساحت ۵۰۰۰ متر مربع می‌باشد که در ضلع شمالی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران قرار دارد.

در این دانشکده دو رشته کارشناسی، شش رشته کارشناسی ارشد و چهار رشته دکتری با هشت گرایش تخصصی وجود دارد

مراکز علمی ـ پژوهشی دانشکده شامل: مؤسسه بیمه و ریسک کشاورزی، مؤسسه پژوهشی توسعه تعاون و قطب علمی تدوین استراتژی توسعه کشاورزی است که هر یک از این مراکز پژوهشی تاکنون طرح‌های علمی ـ تحقیقاتی متعددی را با مشارکت سازمان‌های اجرایی اجرا نموده و یا در دست مطالعه دارند.

 

اخبار و رویدادها